Kapat

Whatsapp’ın Gizli 12 Harika Özelliği

Günümüzde hemen hemen herkesin kullandığı Whatsapp’ın kolay yüzünün ardında çok ilginç özellikleri var. İşte Whatsapp’ın bilinmeyen 12 mükemmel özelliği…

#1. Günümüzde hemen hemen herkesin kullandığı Whatsapp’ın kolay yüzünün ardında çok ilginç özellikleri var. İşte Whatsapp’ın bilinmeyen 12 mükemmel özelliği…1- Kalın,üstü çizili ve italik: Mesajlarınızı kalın, üstü çizili veya italik yapmak isterseniz tek yapmanız gerek yazdığınız metni seçip, araç çubuğundaki üç nokta simgesine dokunarak istediğiniz formatlamayı seçmek. Bu özellik şimdilik sadece beta halindedir ancak çok yakında herkes tarafından kullanılabilecek.

#2. Emoji taraması:Kullanan herkesi bildiği üzere Whatsapp’ta birçok emoji var anca bu emojilerinin fazla olması bazen doğru anda doğru emojiyi bulmak zor olabiliyor. Artık istediğiniz emoji’yi kelime kullanarak aramanız mümkün olacak.

#3. Dakik hesaplamalar:Sürekli konuşmalarınızı takip etmekte zorlanıyorsanız,küçük tik işaretlerinin maviye dönüştüğü anı kaçırabilmeniz mümkün. Artık gönderdiğiniz mesajı basılı tutarak çıkan ”Bilgi” opsiyonunu tıklayarak bir tikin ne zaman maviye dönüştüğünü görebilmeniz mümkün olacak.

#4. Grup sohbetlerinizi sessiz alın: Eğer çok fazla bildirim Whatsapp arkadaş gruplarınız varsa istediğinizde,”Grup bilgisi”ni açarak, grup konuşmanızı sekiz saat,bir hafta veya bir yıl boyunca sessizleştirebilirsiniz.

#5. Birilerini özel hissettirin:Aynı anda birden fazla kişiye sadece kendilerine gönderdiğinizi düşünecekleri bir mesaj gönderebilirsin. Tek yapmanız gereken ”Sohbet” ekranından ”toplu mesaj listelerini” tıklayarak,alıcıları seçebilir ve onlara mesaj gönderebilirsiniz.

#6. Paranız cebinizde kalsın:“Ayarlar”lardan “Veri Kullanımı”na tıklayarak, ”Medyanın otomatik olarak indirilmesi” ayarlarını değiştirebilirsiniz. “Mobil veri kullanırken” düğmesine tıklayarak, verilerin wifi olmayan ortamlarda indirilmesi opsiyonunu kapatabilir, ve telefon faturanızı azaltabilirsiniz.

#7. Otomatik yüklemeleri durdurun: Telefonuzun fotoğraf galerisinde utanç verici resimler olmasını istemiyorsanız WhatsApp’ın otomatik yükleme özelliğini kapatabilirsiniz. Bunun için sohbet ayarlarında “Gelen medyayı kaydet” i kapatarak fotoğrafların ve diğer medyanın otomatik indirme işlemlerini durdurabilirsiniz.

#8. Referans için önemli mesajları işaretleyin: Önemli bir mesajı bulmak için çok uzun sürebilir. Ama eğer o mesaja yıldızla işaretlerseniz hem sizin işiniz kolaylaşır, hem de mesajlaştığınız kişinin bundan haberi olmaz. Bir mesaja yıldız eklemek için tek yapmanız gereken mesajın üstünü basılı tutmak ve çıkan yıldız simgesini seçmek. Daha sonra sohbetin üzerine dokunup “Yıldızlı mesajlar”ı seçerek işaretlediğiniz tüm mesajları görebilirsiniz.

#9. Dizüstü Whatsapp: WhatsApp’ı bilgisayardan açarak artık işyerinizde istediğiniz kadar mesajlaşmanız mümkün. Bilgisayarınızdan Web.whatsapp.com adresine girdikten sonra telefonunuzdaki WhatsApp’inizden alacağınız QR kodu ile sohbetlerinizi bilgisayar ekranına taşıyabilirsiniz.

#10. Grup konuşması taraması: Eski bir grup konuşmasını bulmak için tek yapmanız gereken konuşmanın içinde kimlerin olduğunu hatırlamak. Herhangi bir konuşmada kişinin isminin üstüne tıklayarak daha önce beraber içinde bulunduğunuz bütün grup konuşmalarını görebilirsiniz.

#11. Yanıtlamayı kendinize hatırlatın:Eğer çok ilginizi çekmeyen bir konu konuşuyorsanız, kendinize cevap vermeniz gerektiğini hatırlatmak için herhangi bir sohbeti “Okunmamış” olarak işaretleyebilirsiniz. Böylece konuşmanın yanında belirecek olan mavi nokta, size cevap vermeniz gerektiğini hatırlatabilir.

#12. Favori sohbetlerinizi oluşturun: Şu anda yalnızca beta halinde bulunan bu özellik sayesinde bir konuşmayı sohbetler listenizin en üstüne koymanız mümkün. Tek yapmanız gerek sohbete basılı tutarak, ekranda beliren ‘pin’ opsiyonunu seçmek.