Kapat

Ülkemizde Sürekli Gündemde Kalmayı Başaran Evlilik Programlarının En Saçma Anları

Ülkemizde sürekli gündemde kalmayı başaran evlilik programları zaman zaman yaşanan saçmalıklar ile de gündeme geliyor. Bundan da ilginci buna rağmen gündüz kuşağında en çok izlenen programlar olması da insanı şaşırtıyor. Hatta bir dizi gibi takip ediliyor olması da insanı hayretler içerisinde bırakıyor. Peki, bu saçmalıklar arasında neler yer alıyor birlikte irdeleyelim.

#1 İlişki Uzmanları

Evlilik programı deyince ilişki uzmanlarından bahsetmeden olmaz. Hayatında hiç evlenmemiş kimseler dahi çiftler hakkında yorum yapar ve çıkarımlarda bulunur. Öyle ki bu yorumlar kişiler arasında çekememezliğe dönüşür ve artık karalamadan başka bir vazife görmez. Üstelik çekişen bu kişilerin aynı adaya talip olmaları dahi söz konusu olabilmektedir. İşte böylesi karmaşık ilişkiler sıklıkla görülebilmektedir.

#2 Paravan

Evlilik programında birbirleri ile canlı yayında görüşecek olan adaylar arasında paravan bulunması da enteresan durumlardan birisidir. Öyle ki çiftten birisi diğer adayı görerek programa katılmakta ancak diğeri ne ile karşılaşacağını bilmemektedir. Sadece ses üzerinden çıkarımlarda bulunmaya çalışan adaylar kimi zaman hayal kırıklığına uğrayabilmektedirler.

#3 Düğünü Bedavaya Getirmek

Evlilik programları en saçma durumlar arasında çiftlerin katılması da yer almaktadır. Aslında sevgilisi olmayan kimselerin katılması gereken bu programlarda evlenen çiftlerin düğünleri program tarafından gerçekleştirilmektedir. Ancak bazı uyanık çiftler sevgili değilmiş gibi katılıp programda evlenip düğünü bedavaya getirmek istemektedirler. Nitekim başarıya ulaşanların da olduğunu ifade edebiliriz.

#4 Adaylar Arası Eşleşme

Evlilik programlarında sık görülen hususlardan birisi de adayların kendi aralarında eşleşmeleridir. Farklı adaylar için gelen ancak istediği sonucu alamayan ve tribüne geçen adaylar arasında etkileşim başlaması ve ruh ikizinin bu şekilde bulunması da ilginç bir tesadüf olarak kayıtlara geçmektedir. Tabi gençler anlaşmış ise bize de bir söz söylemek düşmez elbette.

#5 Göbek Atma

Evlilik programlarının bazılarında klasikleşen detaylardan birisi de göbek atma olmuştur. Şarkı söylemek ya da dans etmek bir yere kadar kabul edilebilir olsa da zamanlı zamansız göbek atmalar pek de anlaşılır değil.

#6 Tapu Sorgulama

Evlilik programında kişilerin birbirlerinin karakterlerini sorup öğrenmeleri gerekirken daha çok tapular merak ediliyor. Evin, araban var mı gibi sorular klişe sorular arasına girmeyi başarmıştır. Öyle ki sormadan dahi söyleyenlerin sayısı azımsanmayacak kadar çoktur. Ne de olsa tapu sahibi olmak rakiplerden bir adım önde olmak demektir.