Kapat

Kitabül Azazil: Cinlerin Yazdığı Kitap Hakkında 13 Bilgi!

Kitabül Azazil, yönetmeni Hasan Karacadağ olan ve son zamanlarda popülerleşen korku filmi Dabbe serisinde adı bolca geçen ve cinler tarafından (İbn-i Cühaşe) yazıldığı iddia edilen ürkütücü kitap. Milattan sonra 550 yılında oluşturulan kitabın cinler hakkında kapsamlı bir içeriği olduğu söyleniyor.

Bu içerikte sizler için Kitabül Azazil hakkındaki bilgileri derledik. İşte İbn-i Cühaşe tarafından yazıldığı iddia edilen Kitabül Azazil hakkında birbirinden ürpertici 13 bilgi…

Kitab-ul Azazil: Cinlerin Yazdığı Kitap

#1- Yaklaşık 600 sayfadan oluşuyor.

Toplam sayfa sayısı 600 küsur olan bu içler ürperten kitabın içerisinde cinler hakkında çok detaylı bilgiler bulunuyormuş.

#2- M.S. 500’lü yıllarda yazılmıştır.

Hz. İsa’nın doğuşundan 500 yıl sonra yazılan bu eski kitabın bir cin tarafından yazıldığı düşünülüyor. Bu cinin adı ise İbn-i Cuhaşe olduğu rivayet ediliyor.

#3- İbn-i Cuhaşe kimdir?

Bunun hakkında detaylı bir bilgi bulunmasa da kitapta kendisinin şöyle bir cümlesi yer alıyor: “Kıyamete yakın vakitte cinler, insanları Yakaza’da kıstıracaktır.”

#4- Cinler hakkında çok detaylı bilgiler, sırlar ve çizimleri Kitab-ul Azazil’de bulmak mümkün!

Cinlerin yaşam şekilleri ve türlerinden, iletişim biçimlerine kadar birçok bilgi bu kitapta mevcut.

#5- Oldukça yasaklı bilgiler içerdiği için ilk baskısı tekrar düzenlenmiştir.

Günümüze ulaşmış olan versiyonu, kitaptaki birçok tehlikeli içeriğin çıkartılmış halidir. Bu haliyle bile oldukça ürpertici olan kitabın orijinal halini düşününce dahi insan meraklanmıyor değil.

#6- Kitabül Azazil Nerede?

1030 yılında yıkılan Endülüs Emevileri, bu kitabı bir kütüphanede muhafaza ediyormuş. Bu devlet dağıldıktan sonra kitaba ne olduğu ise meçhul.

#7- Kitabül Azazil neden yasaklandı?

İçerisinde yer alan bilgiler, insan doğasının üzerinde olduğu için delirmeye dahi yol açtığı söyleniyor. Günümüzde iki kopyasının mevcut olduğu söylense de tam olarak yeri paylaşılmıyor.

#8- Günümüze sadece bir kopyanın ulaştığı, onun da bir müzede gizlendiği belirtiliyor.

Bu kopyalardan birinin İspanya’da Kurtuba’da saklandığı yönünde birçok dedikodu mevcut olsa da kesin bir bilgi bulunmuyor. Diğer kopyanın ise nerede olduğu tam bir gizem konusu.

#9- Kitabül Azazil ne demek? 

Yahudice “Azazel” ve Arapça “Azazil” olarak bilinen bu kelime, şeytan manasını taşıyor. Yani Kitab-ul Azazil’in Türkçe karşılığı “Şeytanın Kitabı” oluyor.

#10- Dabbe serisi ile tanıdığımız bir kitap.

Korku filmleri konusunda Türkiye’de akla gelen ilk isim olan Hasan Karacadağ‘ın Dabbe serisinde oldukça meşhur olan bu kitap, filmler sayesinde popülerlik kazandı diyebiliriz.

#11- Hasan Karacadağ Kitab-ül Azazil İçin Ne Dedi? 

Ünlü yönetmen, bu kitabın dijital bir kopyasına ulaştığını iddia ediyor ve yeni Dabbe filminin bu kaynaktan yararlanılarak yapılacağını söylüyor. Filmin çıkış tarihi hakkında ise net bir bilgi yok.

#12- Kitabül Azazil ve Dabbe İlişkisi.

Kitapta sadece bir bölüm sadece Dabbe hakkında bilgiler içeriyor. Muhtemelen Hasan Karacadağ’ın yeni filmi bu bölüm üzerine olacak.

#13- Kitap Dabbe Hakkında Ne Diyor?

Kitapta belirtildiği üzere Dabbe olarak tanımlanan bu güç, kıyamet vakti yaklaştığında cinlerin eline geçecek ve insanların delirmelerine, ruh bozukluklarına yol açacak. Hasan Karacadağ ise filmlerinde Dabbe olarak tanımlanan bu gücün aslında internet olduğunu savunuyor.