Kapat

Çin Bilim İnsanları Süper Köpek Üretti!

Çin bilim insanları sonunda bunu da başardı. Süper köpek adını verdikleri daha akıllı, daha güçlü ve daha hızlı köpek üretimi yaptılar.

Teknoloji ve bilimdeki gelişimler insanları ağzını açık bırakmaya devam ediyor. Bilindiği üzere uzun süredir bilim insanları hayvan ve insan klonlama çalışmaları yapıyor. Bu sayede aynı insandan birden fazla kişiyi üretmeye çalışan bilim insanları tarihin olmaz derdirten başarısını yenmek istiyor.

Çinli bilim insanları tarafından yeni yapılan açıklama ile mucize bir klonlama gerçekleştirildi. Buna göre Çinli bilim insanları süper köpek adını verdikleri bir köpek üretimi yaptılar. Bu köpek aracılığı ile Çinli bilim insanları daha akıllı, daha zeki ve daha güçlü köpek üretimi yapacaklarını belirtmektedir. Peki bu üretim nasıl yapıldı, Çinli bilim insanları tarafından Süper Köpek denilen köpeğin özellikleri neler olacak, köpek robot yoksa normal bir köpek mi olacak?

Genetiği Değiştirildi!

Çinli bilim insanları tarafından yapılan açıklama ile bir köpeğin klonlandığı ve köpeğin daha zeki, daha güçlü, daha hızlı olabilmesi için genetiğini değiştirdiklerini duyurdular. Peki ne gibi değişiklikler yapıldı. Genetiği değiştirilen süper köpeğin türü ne olacak.

Süper köpek adı verilen köpeğin tür ismi Long Long olarak duyuruldu ve genetiği değiştirilecek klonlanan Long Long köpeği türünün ilk örneği olarak bilinmektedir. Bu türün ilerleyen dönemlerde dahada fazla artırılması beklenmektedir.

İlk Süper Köpek

Bilim insanları uzun zamandır çeşitli klonlama çalışmaları yapmaktadır. Ancak süper köpek klonlaması daha önce hiç yapılamamıştı. Daha önce yapılan klonlama çalışması var olan bir canlıyı aynı özelliklerine sahip olarak yeniden üretmek idi. Ancak Çinli bilim insanları klonlama işine farklı bir boyut kazandırarak hem köpeği klonlamayı başardılar hemde köpeğin genetiği değiştirilerek köpeğin özelliklerini de değiştirmiş oldular.

Süper Köpeğin Özelikleri

Çinli Bilim insanları tarafından yeni var edilen Long Long köpek türü süper köpek olarak biliniyor. Peki bu süper köpeğin ne gibi özellikleri olacak. Buna göre tüm özellikleri belirtilmedi ancak kamuoyuna yapılan açıklamada köpeğin diğer köpeklere nazaran daha yetenekli, daha güçlü, daha pratik, daha zeki ve daha çevik olacağı belirtildi. Buna göre bu köpeklerin diğer köpeklere göre daha hızlı koşması, daha iyi düşünmesi ve olayları çabuk kavrayarak çözüm yeteneğine kavuşması beklenmektedir.

Çinli bilim insanları tarafından yapılan açıklamaya göre ilerleyen dönemlerde süper köpek için çalışmaların devam edeceği ve başarılı sonuçların alınması ile genetikte değişimler yapılarak ileride klonlanacak olan köpeklerin daha güçlü, daha hızlı ve daha yetenekli olarak dünyaya getirilebileceği belirtildi. Buna göre yeni klonlanan köpek henüz küçük olduğu için köpeğin ne gibi yetenekleri olacağı bilinmiyor.