Kapat

Bahar Yorgunluğundan Korunma Yolları

Sabahları uyanırken zorlanan ve gün içerisinde de halsiz olmak, insanı her açıdan olumsuz şekilde etkiliyor. Bahar aylarında bu tip durumlardan korunmak için beslenme ve hayat tarzında küçük çaplı değişikliklerle tehlikeyi atlatabilirsiniz.

Bu bahar yorgunluğunun sebeplerinden en önemlileri yanlış beslenmek, yetersiz veya hiç vitamin almamak, hareketsiz kalmak gibi şeklinde gösteriliyor. Bahar yorgunluğu kişide; tiroit bezinin düzensiz çalıştırma, kan şekeri düşürme gibi nedenlere de bağlı olarak meydana gelebiliyor.

HER SABAH KAHVALTI YAPIN

Bahar yorgunluğuna yakalanmamak için gün içinde az ve sık şekilde beslenmek, güne kesinlikle kahvaltı yaparak başlamak gerekiyor. Uzun süren aç kalma durumu da kan şekerinde sert bir düşüşe sebep olacağından, yorgunluk ile halsizlik seviyesini en üst düzeye çıkarıyor.

ÇAYLA KAHVE İÇEREK SU İHTİYACINIZI KARŞILAMAYIN

Gün içerisinde 2-3 litre su içmek gerekiyor. Uzmanlar 2-3 litreden az su içilmemesini ve ayrıca vücuttaki su ihtiyacını kola, meyve suyu, çay ve kahve gibi içeceklerle karşılanmaması konusunda uyarılarda bulunuyor.